Mercedes-Benz

Multimediální systém MBUX

Budoucnost patří elektrickému pohonu. A lidské intuici.

Asistent MBUX v interiéru.

Vychutnejte si bezdotykový komfort ovládání: tento inovativní systém rozpozná a interpretuje Vaše pohyby rukou a paží. Vybrané funkce tak lze aktivovat doslova obratem ruky. Například pro vyvolání Vašeho menu oblíbených položek: stačí vytvořit ukazováčkem a prostředníčkem písmeno "V". Systém zároveň umí rozlišovat mezi řidičem a spolujezdcem - dostanete se tak přesně k těm menu, která chcete ovládat.

Ovládání hlasem.

"Hej Mercedesi." Tím spustíte systém ovládání přirozeným hlasem. Reaguje skoro na každé slovo. Systém zpracuje dokonce i nepřímou řeč, klimatizace tak reaguje už na "Je mi chladno" a nastaví vyšší teplotu. V EQC můžete hlasem naprogramovat také nabíjení, např. " Nabij na 85 procent" nebo se zeptat na dojezd. Ovládání hlasem je schopné se učit, je průběžně aktualizováno a rozumí také dialektům.

Koncepce dotykového ovládání.

MBUX Vám nabízí maximální možnou svobodu při ovládání velkého množství funkcí tak, jak je to pro Vás osobně nejkomfortnější. Například intuitivní doteky. Multimediální displej se v novém EQC dodává jako dotyková obrazovka, ve středové konzole je navíc vestavěný touchpad, který reaguje na pohyby jedním nebo několika prsty a ručně psané písmo. Přes tlačítka dotykového ovládání na volantu můžete dokonce realizovat všechna potřební nastavení, aniž byste museli sundat ruce z volantu.

Styly zobrazení.

Kokpit každého EQC bude vypadat pravděpodobně jinak. Neboť ho lze maximálně individualizovat. Zobrazení ve sdruženém přístroji můžete uspořádat a umístitzcela podle sebe. K dispozici máte tři vzhledy: Modern Classic, Sport a Electric Art s informativními změnami barev.