Mercedes-Benz

Bezpečnost.

Jízda na elektrický pohon s bezpečností na úrovni Mercedes-Benz.

Podporují Vaše vnímání.

Inteligentní asistenční systémy vozu EQA mají své snímače téměř všude a dokážou řidiče v určitých situacích varovat před nebezpečím – a tím ochránit cestující a ostatní účastníci silničního provozu.

Aktivní brzdový asistent.

- Funkce odbočování a křížení
- Funkce nouzového brzdění na konci kolony

Aktivní brzdový asistent Vám může pomoci zamezit srážkám s vpředu jedoucími, nebo stojícími vozidly a také nehodám s pohybujícími se chodci a cyklisty. Za tím účelem nabízí kromě varovné funkce odstupu a varování před nárazem zejména podporu při brzdění – až po nezávislé nouzové brzdění.

Aktivní brzdový asistent 

Aktivní asistent jízdy v pruzích.

Aktivní asistent jízdy v pruzích je všímavý pozorovatel: pokud neúmyslně opustíte svůj jízdní pruh, nebo se nebezpečně blížíte k jiným účastníkům silničního provozu, může Vás systém pomocí zásahu do řízení a jednostranného brzdného zásahu vrátit zpět do Vašeho jízdního pruhu. Jestliže jízdní pruh přesto opustíte, následují navíc varovné vibrace volantu.

Aktivní asistent jízdy v pruzích

Aktivní asistent sledování mrtvého úhlu.

- Funkce varování při vystupování

Asistent sledování mrtvého úhlu za Vás pozorně sleduje situaci – zejména pokud aktivujete směrové světlo. Systém Vás tak může opticky a akusticky varovat před bočními kolizemi s ostatními účastníky silničního provozu v mrtvém úhlu. Systém zůstává bdělý i po jízdě a upozorní Vás v případě, že otevřete dveře v nesprávném okamžiku.

Aktivní asistent sledování mrtvého úhlu

Upozornění na chodce v oblastech vyznačených příčnými čarami na vozovce*

Systém PRE-SAFE®.

Systém PRE-SAFE® pro Vás využívá čas před hrozící nehodou. Řada opatření přitom může snížit vznikající zatížení. Inovativní zvuk vydávaný systémem PRE-SAFE® vytváří v reproduktorech šum a vyvolává ochranný reflex: Váš sluch přestává na krátkou dobu vnímat a chrání se tak před škodlivými hlasitými zvuky nárazu.

Asistent dopravního značení.

Stará se o Vaši orientaci: asistent dopravního značení může díky inteligentnímu propojení údajů z kamery a mapy nejenom rozpoznávat omezení rychlosti, zákazu předjíždění a jejich ukončení. Zobrazuje i zákazy vjezdu a varuje Vás před vjezdem z nesprávného směru.

Asistent dopravního značení

Lepší výhled a fascinující pohledy.

Inovativní technologie LED a inteligentní řízení dálkových světel přemění den v noc a nové EQ v ještě bezpečnějšího průvodce.

Světlomety LED High Performance

Světlomety LED High Performance.

Pro Váš perfektní výhled: adaptivní světlomety LED High Performance reagují pomocí jednotlivě ovladatelných LED diod rychle na dopravní situaci. Částečným zakrytím se dálková světla vyhnou ostatním účastníkům silničního provozu a neoslňují je. Výhled řidiče optimálně osvětlují rovněž světla pro odbočování a adaptivní světlomety. S jejich pomocí můžete rychleji rozpoznat hrozící nebezpečí.

Asistent adaptivních dálkových světel Plus

Asistent adaptivních dálkových světel.

Jezděte s trvale zapnutými dálkovými světly. Ta z noci udělají téměř den a usnadní Vám řízení. Vidět do dálky, ale neoslňovat ostatní účastníky silničního provozu – tímto heslem se řídí asistent adaptivních dálkových světel. S jeho pomocí můžete lépe vidět vozovku, nebo rozpoznat nebezpečí. A navíc: nemusíte neustále sami přepínat na potkávací světla.

Jede na elektřinu, parkuje automaticky.

Sady pro parkování dostupné za příplatek podporují řidiče pomocí snímačů a kamer při vyhledávání parkovacího místa a také při parkování a vyjíždění z parkovacího místa.

Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC.

Proměňte stres z užších parkovacích míst v suverénní klid. Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC nejen vyhledává vhodná parkovací místa – také Vás podpoří při parkování a výjezdu z parkovacího místa. Přitom Vám asistuje při řízení, přidávání plynu, brzdění a změně převodového stupně.

systémem PARKTRONIC

Sada pro parkování s kamerou 360°.

Suverénní manévrování, přesné parkování: díky výhledu do všech stran bez problémů zvládnete zaparkovat i na úzká, nebo křivolaká parkovací místa. S kamerou 360° máte přehled o všem kolem Vašeho vozidla. Virtuální pohled z ptačí perspektivy Vám inteligentním způsobem ukazuje, kde se nacházíte.

Sada pro parkování se zpětnou kamerou pro couvání.

Zaparkujte snadno i na úzká parkovací místa. Kombinace parkovacího asistenta PARKTRONIC a zpětné kamery pro couvání Vás podporuje při parkování, vyjíždění z parkovacího místa a manévrování. Díky lepšímu přehledu můžete suverénně manévrovat a případně zabránit nepříjemnému poškození vozidla při parkování.

Pohon všech kol.
Vychutnejte si elektromobilitu za každého počasí.

Silný, plně variabilní pohon všech kol 4MATIC realizuje požadavky výkonných elektromotorů. Systém zlepšuje trakci a jízdní stabilitu zejména na nekvalitních vozovkách: skutečné plus v oblasti bezpečnosti za mokra, sněhu a náledí. 4MATIC navíc představuje technologický základ pro Vaši radost z dynamické jízdy.

4MATIC plynule rozděluje sílu mezi přední a zadní nápravu – od 0 až po 100 procent. Neboť oba elektromotory mohou být řízeny nezávisle na sobě. Při ztrátě trakce u jedné nápravy je proto k dispozici více točivého momentu na druhé nápravě. Účinek je stejný jako u konvenčního vozidla s pohonem všech kol s mezinápravovou uzávěrkou diferenciálu.

Pohon všech kol