Mercedes-Benz

Nabíjení a dojezd.

V klidu a bezpečně do cíle.
EQB 300 4MATIC a EQB 350 4MATIC: spotřeba elektrického proudu v kWh/100 km (kombinovaná): 18,1 – 19,4; emise CO2 v g/km (kombinovaný provoz): 0.
423kilometrů čistě elektrický dojezd (WLTP)
100kW max. výkon při nabíjení (DC)
32minut nabíjení u rychlonabíjecích stanic

Rychlé a snadné nabíjení.

Sami určíte, jak budete své EQB nabíjet: pohodlně doma pomocí domácího wallboxu Mercedes-Benz nebo na cestách na mnoha veřejných nabíjecích stanicích.

Nabíjení na cestách.

Ať už krátká nebo dlouhá trasa: s digitální službou Mercedes me Charge budete mít po celé Evropě přístup k řadě veřejných nabíjecích stanic od nejrůznějších poskytovatelů. Zejména na speciálních rychlonabíjecích stanicích od společnosti IONITY se Vaše EQB při výkonu až 100 kW nabije z 10 na 80 procent za 32 minut. Společnost Mercedes-Benz navíc prostřednictvím vysoce hodnotného osvědčení o původu zajišťuje, že je za procesy nabíjení přes Mercedes me Charge do elektrické sítě přivedeno ekvivalentní množství elektrického proudu z obnovitelných energií.

Nabíjení doma.

Vezměte si svou nabíjecí stanici jednoduše domů: s domácím wallboxem Mercedes-Benz bude Vaše EQB díky výkonnému systému nabíjení střídavým proudem nabíjeno výkonem až 11 kW (3fázově) – a tudíž mnohonásobně rychleji než pomocí běžné elektrické zásuvky.
Další rychlou možnost nabíjení Vám nabízí inteligentní wallbox od společnosti innogy (eBox smart nebo professional), se kterým máte navíc možnost jednoduše kontrolovat nebo exportovat své údaje o nabíjení přes příslušnou aplikaci.

Vaše nejdůležitější dotazy k jízdě na elektrický pohon.

Jak to, že je skutečný dojezd na elektrický pohon často nižší než uvedená hodnota?

Dojezd na elektrický pohon se liší v závislosti na individuálním jízdním chování, profilu trasy a okolních podmínkách. Delšího dojezdu dosáhnete, pokud pojedete předvídavě pomocí asistenta ECO a budete využívat rekuperaci, resp. funkci jízdy bez motoru. Na dojezd mají rovněž vliv vedlejší spotřebiče jako vyhřívaná sedadla, nebo klimatizace.

Jaký je rozdíl mezi technologií nabíjení AC a DC?

V zásadě mohou být akumulátory elektrifikovaných vozidel nabíjeny pouze stejnosměrným proudem (DC). Nicméně všechny elektrické zásuvky, wallbox Mercedes-Benz a většina veřejných nabíjecích stanic dodávají střídavý proud (AC), stejně jako „silnoproudé zásuvky“. Aby bylo možné vozidlo nabíjet, je v něm nainstalováno palubní nabíjecí zařízení – měnič AC/DC. Mění střídavý proud na potřebný stejnosměrný. Proto jsou možné různé nabíjecí výkony – podle nabíjecího zařízení ve vozidle a výkonnosti nabíjecího kabelu.

Do jaké míry jsou elektromobily skutečně šetrné k životnímu prostředí?

Ekologicky šetrné využití vozidla do značné míry skutečně závisí na Vašem jízdním chování a na nabíjení. Rozhodující je i to, jakým elektrickým proudem vozidlo nabíjíte, tzn. zda je nabíjeno skutečně „zelenou“ elektřinou, nebo směsí energií. Všechny veřejné nabíjecí stanice jsou zpravidla zásobovány zelenou elektřinou a také v domácnosti lze smlouvu na zelenou elektřinu získat během několika kliknutí. Jako podporu nabízíme ekologický proud Mercedes-Benz – exkluzivní službu pro zákazníky Mercedes-Benz.