Mercedes-Benz

V otázce bezpečnosti je nový model CLA náhle zcela racionální.

Atraktivní design, uklidňující bezpečnost – systém jízdních asistentů na úrovni vyšší třídy.

Systém PRE-SAFE®

Neumíme předvídat budoucnost, ale můžeme ji takzvaně vnímat. Díky snímačům inovativních systémů Pre-Safe® Plus ochráníme Vás a Vaše vozidlo před většími škodami.

Před nehodou a během ní Vás systém PRE-SAFE® PLUS dokáže chránit před kolizemi s vozidly jedoucími vzadu a také před následnými škodami. Radarové snímače dokáží rozpoznat rychle se blížící vozidlo a aktivním brzděním, předepnutím bezpečnostních pásů a rozsvícením výstražných světel mohou zabránit větším škodám nebo dokonce nehodě.

Světlomety MULTIBEAM LED

Rozpoznej nebezpečí, než Tě ohrozí: světlomety MULTIBEAM LED jsou nejen designovým výrazným prvkem. Také osvětlují vozovku lépe než běžný světlomet.

Světlomety MULTIBEAM LED zajišťují v každé situaci jasné poměry. Protože jejich světlo se během tisíciny sekundy dokáže automaticky přizpůsobit okolí nebo počasí. Tak se vždy postarají o velmi přesné osvětlení do velké dálky, aniž by přitom oslňovaly jiné řidiče vozidel.

Sady jízdních asistentů

Všechny společně a všechny pro Tebe. Sada jízdních asistentů spojuje asistenční a bezpečnostní systémy. Tak je možné rozpoznat nebezpečí, zobrazit varování a v nouzové situaci zahájit brzdný manévr.

Dojeďte do svého cíle uvolněně a bezpečně. Na cestě k nezávislé jízdě Vás ty nejmodernější systémy snímačů podporují při řízení, změně jízdního pruhu nebo přizpůsobení rychlosti. V případě hrozící kolize mohou dokonce sami zasáhnout a vozidlo přibrzdit.

Aktivní brzdový asistent s funkcí pro osvětlení křižovatky

Pozorný a vždy připravený: aktivní brzdový asistent s funkcí pro osvětlení křižovatky Tě vizuálně a akusticky varuje při příliš krátké vzdálenosti a dokáže Tě podpořit při brzdění, nebo v nouzové situaci nezávisle brzdí.

V nebezpečných situacích a při rychlosti jízdy do 60km/h dokáže inovativní funkce pro osvětlení křižovatky rozpoznat vozidla v příčném směru a také přecházející chodce a zabránit kolizi. Funkce nouzového brzdění na konci dopravní zácpy může rozpoznat stojící vozidla a včas zastavit Vaše vozidlo.